obig.eu

Polak 10.02.2021

Piłka nożna i jej zasady

Polecane: okulista lublin

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych gier dla wszystkich dzieci, bo jak nazywa się ta gra, jest to najstarsza i najpopularniejsza gra. Piłka nożna była pierwotnie znana jako "Triumph" (triumfalny / - zwycięstwo).

Piłka nożna została oficjalnie nazwana brytyjską grą w 1687 r. Gra została oficjalnie ujednolicona w 1867 r., kiedy to Związek Piłki Nożnej stał się instytucją państwową na mocy ustawy z 1867 r. Nazwa została wybrana na cześć filozofa Jeremy'ego Benthama , który zaprojektował zasady gry.

W piłkę nożną grało 12 brytyjskich współplemieńców (choć w oryginalnej wersji było to nazywane: "Piłka nożna"). W sumie były cztery plemiona: brytyjskie, irlandzkie, szkockie i walijskie.

Zasady gry w piłkę nożną są bardzo proste. Drużyny muszą zdobyć jak najwięcej punktów w ramach określonych reguł gry. Piłkę wprowadza się do gry przednią częścią boków, następnie część tylną (poza boiskiem) i boki boiska zaznacza się linią narysowaną na boisku. Drużyna z piłką zdobywa punkt. Liczba punktów zależy od czasu trwania gry.

Tagi: zasady punktów oficjalnie piłka nożna piłka nożna głowami piłka reczna'